0400 676 170 / 09 7745 770


Jätä soittopyyntö

Please leave this field empty.

Tai lähetä sähköpostia meille

Please leave this field empty.

Hammaslääkärin hinnasto Ei toimistomaksua

Scrollaa sivuttain

HintaKela korvausOmavastuu
Tarkastus6215,546,5
Röntgenkuva pieni25619
Röntgenkuva koko leuka58949
Hammaskiven poisto1081395
Laaja hammaskiven poisto25023227
Ienleikkaus laserilla33019311
Vaativa usean hampaan ienleikkaus laserilla38027353
1 pinnan paikka691059
2 pinnan paikka11917102
3 pinnan paikka13919120
Koko hammas paikka-aineesta15923136
Paikka posliinista55057493
Etuhampaan posliinikuori6500650
Esteettisesti vaativa etuhampaan posliinikuori9500950
Yhden etuhampaan lisä1500150
Kruunu6500650
Hammassilta/yksikkö6500650
Etuhampaan juurihoito25029221
Välihampaan juurihoito35836322
Takahampaan juurihoito45548407
Hampaan poisto881078
Vaikea hampaan poisto12810118
Leikkauksellinen hampaan poisto27042228
Hampaan juurenpään leikkaus27023247
Implantin poraaminen93057873
Implanttikruunu93057873
Akryyliproteesi100001000
Metalliproteesi140001400
Kokoproteesi100001000
Proteesin korjaus150-2500150-250
Proteesin pohjaus250-320250-320
Hampaiden valkaisu laserilla (sis. kiskot)3720372
Purentakisko (sis. tasapainotuksen T-scan –laittee35027323
Purentafysiologinen hoito T-Scanilla50-280644-261
(digitaalinen analyysi ja hoito)
Herpeksen hoito laserilla50347
Puudutus16313
Sedaatio13913126
Nukutus 1h450
Nukutus 2h650
Nukutus 3h850
Nukutus 4h1050

Henkilökohtainen kustannusarvio pyydettäessä.

*Ystävällisesti huomioikaa, 2015 alusta Kela korvaa suun- ja hampaiden tarkastuksen vain joka toinen vuosi

Peruutukset

Peruuttamattomasta poisjäännistä peritään seuraavat maksut:

70 € /30min

140 € /60min

30-60 min ajat voi perua 24h aikaisemmin ilman kustannuksia

60-120 min ajat voi perua 48h aikaisemmin ilman kustannuksia

Yli 120 min pituiset tulee perua 96h aikaisemmin

Lääkärintodistuksella peruutuksista saa 50% alennuksen

Hammasprotettiset työt

Kun hammasproteettinen työ aloitetaan, Hammaslääkäriasema Albin ja te sitoudumme yhdessä maksamaan hammaslaboratoriolle heidän työstään. Siksi laskutamme etukäteen myöhemmin valmistuvasta työstä.

 

Toisin kuin suurin osin muista vastanotoista, teemme uusimmalla tekniikaalla!

Emme kuulu ketjuihin- itsenäiset hammaslääkärit takaavat paremmat hinnat ja kattavamman takuun

Emme anna laskuja emmekä maksuaikaa. Jos tarvitsette rahoitusta, Euroloan on erinomainen vaihtoehto- kotimainen ja luotettava.

Hammaslääkärit Helsinki Hammassilta Helsinki Oikomishoito Helsinki

Älä epäröi kysyä lisää!

Yrittäjät Jäsenyritys 2016 Suomen Vahvimmat 16.07.2016

Planmeca Planscan E4D Denstist Tekscan Inman Aligner Iceland Air